28 Eylül Çarşamba, Kıvanç Emiroğlu ve Yiğit Arslan

Uzun bir yaz tatili arasından sonra İstanbul'da düzenlenecek ilk buluşmada Opsago Kurucu Ortaklarından Kıvanç Emiroğlu ve Yiğit Arslan ile yönetim danışmanlığı hakkında konuşuyoruz. Kayıt olmak için tıklayınız..

picture2

Yiğit Arslan kimdir?

2014 yılında kurucu Direktör olarak Opsago Yönetim Danışmanlığı’nda göreve başlayan Yiğit Arslan, Opsago’nun başarıyla tamamladığı birçok projenin ekip liderliğini üstlendi ve 2016 yılında yönetim kurulu kararıyla Partner’lığa atandı. Daha önce Accenture Türkiye’de 7 yıl yönetim danışmanlığı ekibinde yer alan Yiğit, kariyerine Siemens’te Strateji ve İş Geliştirme biriminde başlayarak bu birimde 2.5 yıl çalıştı. Temel ve lise eğitimini Ankara Ted Koleji’nde tamamlayan, ardından ODTÜ Elektrik ve Elektronik Mühendisliği bölümünü bitiren Yiğit’in Bilkent Üniversitesi MBA derecesi bulunuyor. Uçaklar ve arabalar, Yiğit’in uzun sohbetler etmekten keyif aldığı başlıca konulardan.

picture1

Kıvanç Emiroğlu kimdir?

2014 yılında Opsago Yönetim Danışmanlığı’nda kurucu Yönetici Partner olarak göreve başlayan Kıvanç Emiroğlu, şirketin global ortağı Visagio’nun da yönetim kurulunda yer almaktadır. Son olarak Accenture Türkiye’de yönetim danışmanlığı yapan Kıvanç, burada CMT ekibini (Communication, Media and Technology) 2 yıl süreyle yönetti. Türkiye’ye dönmeden önce British Telecom’da Transformasyon Programı Direktörü olarak çalıştı ve British Telecom’un tarihindeki en kapsamlı dönüşüm programının yönetim ekibinde yer aldı. Boston merkezli yönetim danışmanlığı firması PRTM’de (sonradan PwC’ye katılmıştır) danışmanlık kariyerine başlayan ve burada 8 yıl görev yapan Kıvanç, Amerika ve İngiltere başta olmak üzere yedi değişik ülkede İnivasyon, Tedarik Zinciri ve Operasyon Stratejisi alanlarında projeler gerçekleştirdi. Bu süreçte PRTM’in Ortadoğu operasyonlarını kuran lider ekibin bir parçasıydı. Profesyonel kariyerine GAMA Endüstri’de başlayan Kıvanç, şirketin uluslararası  projelerinde Saha Mühendisi olarak çalıştı. London Business School’dan MBA, Cornell University’den mühendislik alanlarında master diplomaları olan Kıvanç, ODTÜ İnşaat Mühendisliği ve Ankara Atatürk Anadolu Lisesi mezunudur. İyi bir basketbol takipçisidir.