Ankara - 9 Haziran Perşembe, Nuray Demirer

İstanbul'da 2 yıldır düzenlenen buluşmaların ardından ilk defa Ankara'da buluşma düzenleniyor.Bilkent EMBA mezunu, TAV Esenboğa Genel Müdürü Nuray Demirer ile havacılık sektörü hakkında konuşacağımız buluşmaya buradan kaydınızı yapabilirsiniz..

Nuray_Demirer

Nuray Demirer kimdir?

Nuray Demirer, 1988 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nden mezun oldu. 2014 yılında Bilkent Üniversitesi Executive MBA İşletme Yüksek Lisans derecesinini aldı.

Kariyerine 1988 yılında mimari proje tasarım alanında mimar olarak başlayan Demirer, 1990 – 1995 yıllarında Eczacıbaşı İlaç Fabrikası İnşaat ve işletmesinde yönetici olarak görev aldı. Tepe İnşaat’ın Erzincan Devlet Hastanesi, Bilkent 3 Konutları, Bilkent Üniversitesi Kampüsü Projelerinde İnce İşler, Saha ve Bakım Onarım yöneticiliklerini üstlendi.

TAV ailesine 1999 yılında İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali İnşaatı Projesi ile katılan Demirer, Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinin İç Hatlar Terminaline dönüştürülmesi ve Dış Hatlar Terminali İlave Tesisi Projesinde Yapım Müdürü olarak görev aldı. 2004 yıllarında Esenboğa İç – Dış Hatlar Terminali İnşaatının Proje Müdürü olarak görev yaptı. 2006 – 2007 yılları arasında TAV Esenboğa Teknik Hizmetler Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Demirer, 2007’de TAV Esenboğa Yapım Yatırım ve İşletme A.Ş. Genel Müdürlüğü’ne atandı.

Demirer, 2015 Mayıs ayında, Havacılık Emniyet Kurumu tarafından “Havacılığın Altın Kadınları Yılın Terminal İşletmesi Yöneticisi” Ödülü”nü kazandı.

Ayrıca havacılık tarihinde bugüne kadar İlk Kadın Havalimanı İşletmesi Genel Müdürü olarak” Havacılıkte ilkler’’ listesinde yerini almıştır…..