17 Mayıs Salı, Barış Koçdur ve Samican Tandoğdu

Farklı startup firmalarda çalışan ve hobi olarak Girişimci Muhabbeti adında bir podcast yayınlayan Barış Koçdur (Product Manager at Insider) ve Samican Tandoğdu (Business Development Manager @ Apsiyon) ile startup kültürlerine objektif bir bakışla startuplarda çalışmak hakkında sohbet ediyoruz. Etkinliğe kaydınızı buradan yapabilirsiniz..

Barış Koçdur kimdir?

Barış Koçdur 2010 yılında Bilkent Iktisat bölümünden mezun oldu. Istanbul'da Leonardo Travel isimli online booking sitesinde adwords specialist olarak kariyerine başladı. Ilk yılın sonunda askerliğini yapmak için işten ayrıldı. Dönüşte Metglobal’de SEM manager olarak işe başladı. Ilk yöneticilik tecrübesini burada aldı. Ardından Rocket Internet MENA altında SEM manager olarak kariyerine devam etti. Burada girişimcilik ile ilgili ilk tecrübelerini edindi. Rocket Internet’in Türkiye’den çıkması ile Publik isimli sosyal medya ajansına SEM manager olarak katıldı. Bu iş ile paralel olarak Shopinomi isminde bir girişimde bulundu. Ilk yılın sonunda bu girişim macerası başarısızlıkla sonuçlandı. İlerleyen süreçte, Publik çatısı altında geliştirilen Adphorus isimli Facebook reklam aracının Head of Operations görevine getirildi. Burada ürün geliştirmeyle ilgili tecrübe sahibi oldu. Adphorus içerisinde predictive algoritmaların geliştirilmesiyle Predictive Analytics alanına ilgi duymaya başladı. Sonucunda Samican ile Amerika merkezli bir büyük veri analizi şirketi olan Soostone'da ülke müdürü olarak çalışmaya başladı. Sonrasında Hopi’de digital marketing manager olarak çalışan Barış şu anda Insider’da product manager olarak çalışmaktadır

Samican Tandoğdu kimdir?

TED Ankara Koleji ve Bilkent Üniversitesinde eğitimini tamamladıktan sonra küresel bir finans kuruluşunda finansal danışman olarak çalışmaya başladı. 4 yılın ardından finans sektöründeki kariyerini geriye bırakıp teknoloji, yazılım ve girişim dünyasında çalışmaya başladı. Farklı boylarda yerli ve yabancı girişimlerde yönetici pozisyonlarında çalıştıktan sonra Eylül 2015 itibariyle Apsiyon’da strateji ve iş geliştirme departmanının başına geçti. Hobi olarak “Girişimci Muhabbeti” adlı bir podcastte sunuculuk yapmaktadır.