27 Nisan Çarşamba, Çağlar Göğüş

Nisan ayının 2.buluşmasında Hürriyet Gazetesi İcra Kurulu Başkanı Çağlar Göğüş ile medya sektörü hakkında konuşuyoruz. Geç kalmadan etkinliğe kaydınızı yapmayı unutmayın..

Çağlar Göğüş kimdir?

1971 doğumlu olan Çağlar Göğüş lisans eğitimini Bilkent Üniversitesi İşletme Bölümü’nde tamamlamış ve Florida Üniversitesi’nde MBA derecesi yapmıştır.

Profesyonel kariyerine 1995 yılında Coopers & Lybrand Türkiye’de Asistan olarak başlayan Çağlar, 1996 yılında Arthur Andersen’de kısa dönem Kıdemli Analist olarak görev yapmıştır. 1998 ve 2000 yılları arasında A.T Kearney şirketinde Kıdemli Danışman olarak çalışan Çağlar Göğüş, 2002 yılında Peppers & Rogers Grubu’na katılarak dokuz yıl süresince Peppers & Rogers’da Ortak olarak görev yapmıştır.

2010 yılından itibaren Peppers & Rogers bünyesinde EMEA bölgesinin sorumluluğunu üstlenen Çağlar Göğüş, 2014 yılına kadar Genel Müdür (Managing Director) ünvanı ile Peppers & Rogers Group’un uluslarararası platformda ve EMEA bölgesini hedefleyen yayılma sürecini başarılı bir şekilde yönetmiştir.

Ocak 2015’te veri bilimi, büyük veri, yeni gelişen teknolojiler ve iş uygulamaları alanında faaliyet gösteren Smartcon platformunu kuran Çağlar, günümüze kadar Kurucu ortak olarak Smartcon’daki görevini yürütmüştür.

09 Şubat 2016 itibariyle Hürriyet Gazetesi İcra Kurulu Başkanı (CEO) olarak atanmıştır.

Çağlar Göğüş evli ve 2 çocuk babasıdır…