26 Ekim Pazartesi, Sadık Çulcuoğlu

Ekim ayı buluşmasında Yapı Kredi Yatırım'dan Sadık Çulcuoğlu ile sermaye piyasaları ve yatırım bankacılığı hakkında konuşuyoruz. Etkinliğe kayıt olmak için tıklayınız..

Sadık Çulcuoğlu kimdir?

Kariyeri boyunca finans sektöründe çalışmakta olup yurtdışında fon yönetimi, Türkiyede ise yatırım bankacılığı sektörlerinde deneyime sahiptir. Haziran 2014’ten beri Yapı Kredi Yatırım’da çalışmakta olup şirketin sermaye piyasaları danışmanlık hizmetlerinden sorumludur. Bu kapsamda yurtiçi ve yurtdışı piyasalarda borçlanma araçları ihraçları ve hisse senedi halka arzı gibi işlemlere aracılık ederek bu konularda şirketlere danışmanlık vermektedir.  Öncesinde, İş Yatırım’da 4 yıl özel sektör tahvil piyasaları üzerine çalışıp, pek çok şirketin piyasadan fon sağlamasına aracılık etmiştir. Daha önce 6 yıl boyunca Liberty Mutual Asset Management (Boston, ABD) şirketinde 9 milyar $ büyüklüğündeki fonları yöneten ekipte şirket tahvillerine yatırım yapmıştır.

2001 yılında Bilkent Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. 2003 yılında Boston College'dan MBA, 2004 te ise finans üzerine yüksek lisans derecesi almıştır ve CFA sertifikası sahibidir.