27 Kasım Perşembe, Cem Erol

Geleceğin şeflerini bir Bilkent'li yetiştiriyor.. Mutfak Sanatları Akademisi'nde Yönetici Şef, Turizm ve Otelcilik Mezunu olan Cem Erol; Mutfakta sıvı nitrojen kullanımı hakkında eğlenceli sunumuyla Kasım ayı buluşmasında! Ücretsiz kayıt olmak için bilkentistanbul.eventbrite.com

Cem Erol kimdir?

Bilkent Üniversitesi Turizm ve Otelcilik bölümünde okurken, hayattaki en büyük tutkusu olan mutfağı keşfetti. Üniversitede aldığı mutfak dersleri sayesinde mutfak terminolojisi, klasik teknikler ve temel bilgiler ile tanışan Erol, eğitimine Amerika’da devam ederek, Johnson & Wales Üniversitesi’nden mezun oldu.

Eğitiminin ardından Florida’da 4 yıl boyunca Loews Miami Beach Hotel, Marco Island Marriott, Ritz Carlton Naples Golf Resort gibi Amerika’nın en iyi otel ve kulüplerinde çalışarak tecrübe edindi. 2004 yılında Türkiye’ye döndü. 2005 yılında Hotel Les Ottomans’da “Sous Chef” olarak Osmanlı ve Türk Mutfağı üzerinde uzmanlaştı. Daha sonra Asya mutfağı servis eden Banyan Restaurantları’nın başına geçti. Burada iki yıl çalıştıktan sonra W Hotel İstanbul’da “Executive Chef” olarak kariyerine devam etti ve dünyaca ünlü şef Jean Georges Vongerichten tarafından tasarlanan Spice Market ve W Kitchen konseptlerinin işletmesi de dahil olmak üzere otelin tüm mutfaklarından sorumlu şef olarak görevini sürdürdü. Cem Erol, 2010 Ocak ayında "Yönetici Eğitmen Şef" olarak MSA’ya katıldı.