Boston Buluşmasının Ardından

Boston'da gerçekleşen buluşmada Erdoğan Çeşmeli (EE, 1992) ile GE Ventures yapısı ve gelecekte beklenen bilimsel atılımlar hakkında konuştuk. MIT Turkish Student Association'dan Ömer Karaduman'ın (ECON, 2014) yardımıyla buluşmayı MIT kampüsünde gerçekleştirdik. Bir kez daha destek olan, katılan herkese teşekkür ederiz.

Yurtdışında gerçekleşen ilk 2 buluşmayla burada yaşayan, çalışan, bir sürü Bilkentli olduğunu ve bu tatlı dayanışmanın ileride de devam etmesi için çabalamamız gerektiğini anladık. Yakın zamanda tekrar buluşmak dileğiyle..

Buluşmanın videosu yakında Youtube kanalımızda..

New York Buluşmasının Ardından...

Harika bir katılımla gerçekleşen ilk yurtdışı buluşmasında Bilkent'in ilk mezunlarından, 1990 EE mezunu, ER Accelerator kurucu ortağı Murat Aktihanoglu'nun sunumunu dinledik. New York'ta yer alan startup imkanlarını konuştuk ve bu bölgede yaşayan Bilkentliler'le tanışma imkanı bulduk. Herkesin birbirini tanıma imkanı bulduğu verimli bir etkinlik oldu. Katılan herkese teşekkür ederiz. Etkinliğin katılımcı listesini aşağıdaki linkte bulabilirsiniz.


Etkinliğe katılanların listesine buradan ulaşabilirsiniz..

Not: Buluşmaya katılmanıza rağmen listede isminiz yoksa ve yer almasını isterseniz iletişim bilgilerinizi bize email gönderebilirsiniz.

Not2: Maalesef New York'taki ilk buluşmada ücretsiz yer bulamadığımız için toplantı alanına 145$ ödeme yapmamız gerekti. Bunu karşılamak için etkinlik sırasında katılımcılardan 101$ bağış toplandı. Kalan miktar mevcut destekçilerimiz sayesinde oluşan sponsorluk bütçesinden tamamlandı. Etkinlik sırasında katılan Bilkentlilerin önerileriyle sonraki buluşmalar için olası toplantı alanı imkanları hakkında konuştuk. Tekrar destekleriniz için teşekkür ederiz. Finansal detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

6 Ekim Perşembe, Boston Buluşması

2 yıldır İstanbul'da ve Ankara'da düzenlenen buluşmalar ilk defa yurtdışında düzenleniyor. New York'tan sonraki buluşma Boston'da! MIT kampüsünde düzenlenecek buluşmada Bilkent EE 1992 mezunlarından Erdoğan Çeşmeli'yi konuk ediyoruz.

image1.PNG

Erdoğan Çeşmeli / Executive Director @ GE Ventures

Erdogan Cesmeli, PhD, MBA, is Executive Director of Catalyst at GE Ventures, which aims to establish collaborations with scientific entrepreneurs to generate world-changing outcomes, indirectly shaping the future of GE.

In 1999, he started his GE career as a scientist at the Global Research Center, Niskayuna, NY, USA. After having several GEHC (healthcare) marketing positions in Milwaukee, WI, USA, in 2007, Erdogan moved to Paris, France, to be the GEHC International Marketing Director for Cardiology. He was then promoted to be the Chief Marketing Officer for GEHC Interventional Systems. In 2011, Erdogan moved to Istanbul, Turkey, and became Chief Marketing Officer, MENAT (Middle East, North Africa, & Turkey). He established marketing function, initiated leadership programs, & created a pipeline of $10B opportunities via new markets. Between April 1, 2013 & March 1, 2016, he managed $900M investment aiming infrastructure, localization and innovation development, enabling the creation of more than 2500 jobs. During this role, he created an innovation ecosystem that generated 140+ startups, 150+ internal coaches and a new platform called OKYAY connecting Turkish Venture Capitals and entrepreneurs with those of USA. Consequently, he was offered a newly created role in GE Ventures & relocated to Boston, MA as an Executive Director of Catalyst program.

Erdogan is married to Tulin. Their favorite activity is to teach and learn from their 14 years old daughter, Erin Alaz, and 10 years old son, Artun Berk. He also enjoys world history, etymology, jazz & classical music, and tennis & cycling.

Yurtdışında İlk Buluşma! 3 Ekim Pazartesi, New York

2 yıldır İstanbul'da ve Ankara'da düzenlenen buluşmalar ilk defa yurtdışında düzenleniyor. Buluşmada Bilkent EE 1990 & CS 1992 mezunlarından Murat Aktihanoğlu'nu konuk ediyoruz.

Murat Aktihanoğlu / Co-founder and Managing Director of Entrepreneurs Roundtable Accelerator

Murat Aktihanoglu is an investor, entrepreneur, technologist and author. He is the co-founder and managing director of Entrepreneurs Roundtable Accelerator, an early-stage investment fund and technology accelerator in New York City with a portfolio of 110+ companies since 2011. He is the also co-author of the book "Location-Aware Applications" published by Manning Publications. He has managed engineering teams in Silicon Valley, Tokyo and New York as well has having started numerous technology startups. He is a frequent speaker on technology and entrepreneurship. He has a Masters Degree in Computer Science.

28 Eylül Çarşamba, Kıvanç Emiroğlu ve Yiğit Arslan

Uzun bir yaz tatili arasından sonra İstanbul'da düzenlenecek ilk buluşmada Opsago Kurucu Ortaklarından Kıvanç Emiroğlu ve Yiğit Arslan ile yönetim danışmanlığı hakkında konuşuyoruz. Kayıt olmak için tıklayınız..

picture2

Yiğit Arslan kimdir?

2014 yılında kurucu Direktör olarak Opsago Yönetim Danışmanlığı’nda göreve başlayan Yiğit Arslan, Opsago’nun başarıyla tamamladığı birçok projenin ekip liderliğini üstlendi ve 2016 yılında yönetim kurulu kararıyla Partner’lığa atandı. Daha önce Accenture Türkiye’de 7 yıl yönetim danışmanlığı ekibinde yer alan Yiğit, kariyerine Siemens’te Strateji ve İş Geliştirme biriminde başlayarak bu birimde 2.5 yıl çalıştı. Temel ve lise eğitimini Ankara Ted Koleji’nde tamamlayan, ardından ODTÜ Elektrik ve Elektronik Mühendisliği bölümünü bitiren Yiğit’in Bilkent Üniversitesi MBA derecesi bulunuyor. Uçaklar ve arabalar, Yiğit’in uzun sohbetler etmekten keyif aldığı başlıca konulardan.

picture1

Kıvanç Emiroğlu kimdir?

2014 yılında Opsago Yönetim Danışmanlığı’nda kurucu Yönetici Partner olarak göreve başlayan Kıvanç Emiroğlu, şirketin global ortağı Visagio’nun da yönetim kurulunda yer almaktadır. Son olarak Accenture Türkiye’de yönetim danışmanlığı yapan Kıvanç, burada CMT ekibini (Communication, Media and Technology) 2 yıl süreyle yönetti. Türkiye’ye dönmeden önce British Telecom’da Transformasyon Programı Direktörü olarak çalıştı ve British Telecom’un tarihindeki en kapsamlı dönüşüm programının yönetim ekibinde yer aldı. Boston merkezli yönetim danışmanlığı firması PRTM’de (sonradan PwC’ye katılmıştır) danışmanlık kariyerine başlayan ve burada 8 yıl görev yapan Kıvanç, Amerika ve İngiltere başta olmak üzere yedi değişik ülkede İnivasyon, Tedarik Zinciri ve Operasyon Stratejisi alanlarında projeler gerçekleştirdi. Bu süreçte PRTM’in Ortadoğu operasyonlarını kuran lider ekibin bir parçasıydı. Profesyonel kariyerine GAMA Endüstri’de başlayan Kıvanç, şirketin uluslararası  projelerinde Saha Mühendisi olarak çalıştı. London Business School’dan MBA, Cornell University’den mühendislik alanlarında master diplomaları olan Kıvanç, ODTÜ İnşaat Mühendisliği ve Ankara Atatürk Anadolu Lisesi mezunudur. İyi bir basketbol takipçisidir.